A JPMorgan Chase irodáiba való kötelező visszatérés első hetében káosz alakult ki: az alkalmazottak az íróasztalok hiányára, zsúfoltságra és technikai problémákra panaszkodnak, miközben a bank vezetése ragaszkodik a teljes munkaidős irodai jelenléthez - írja a Yahoo Finance.
A rugalmas munkavégzés továbbra is alapigény a munkavállalók körében, de a Hays Hungary friss felmérése szerint a munkáltatók enyhén az irodai jelenlét felé mozdultak. Bár a hibrid modell maradt a legnépszerűbb, a teljesen irodai munkavégzés aránya növekedett, míg a teljesen rugalmas munkarend csökkent. A dolgozók több mint fele azonban nem vállalna olyan állást, ahol nincs lehetőség távoli munkára.
Laptársunk, a Pénzcentrum az egyik szakszervezet tájékoztatója alapján megírta, hogy újból bevezették a távmunka lehetőségét a MÁV-Volán csoport munkavállalóinál. Nem sokkal később azonban érkezett a határozott cáfolat az Építési és Közlekedési Minisztérium (ÉKM) részéről, a minisztérium nevében Lázár János arra utasította a MÁV-csoport vezetését, hogy a munkavállalók számára sem most, sem a jövőben nem engedélyezhető a home office, azaz otthoni munkavégzés.
A JPMorgan Chase arra kérte a ma még hibrid munkarendben dolgozó alkalmazottjait, hogy márciustól heti öt napra térjenek vissza az irodába - derült ki egy belső feljegyzésből, amelybe a Reuters pénteken nyert betekintést.
„Már csak akkor tudunk toborozni, ha full remote állást kínálunk.” „Eljött az ideje annak, hogy visszatérjünk az irodába.” Egymással teljesen ellentmondó hírek és felmérések keringenek a munkapiacról, egyszer a home office (HO) teljes térnyeréséről, máskor meg annak végleges beszántásáról. Valójában azonban senkinek sincs igaza. Exkluzív adatokat mutatunk a HO-ról és a hibrid munkavégzésről Magyarországon.
A Wall Street Journalban közölt véleménycikket Elon Musk és Vivek Ramaswamy, a felálló kormányzati hatékonyságért felelős hivatal (DOGE) két vezetője arról, hogy miképp állnának neki az amerikai szövetségi kormány visszanyesésének. Elmondásuk szerint a Legfelsőbb Bíróság korábbi (és általuk remélt jövőbeli) ítéleteire támaszkodva vágnák vissza az állami szabályozásokat, takarítanának meg és csökkentenék az adminisztratív munkavállalók számát. Utóbbiban a távmunka, azaz a home office megszüntetése is segítségükre lehet.
Ikonikus cégvezetők szerint a munka és a magánélet egyensúlya nem megteremthető abban a formában, ahogy arra manapság sok vállalatnál törekszenek. Úgy vélik, a siker kulcsa a bejárás, sőt, van olyan cégvezér, aki a napi 12 órás műszakokban hisz.
A home office mellett a feladatok sokszínűsége, értelme és fejlődésre képes vezetők is kellenek ahhoz, hogy egy munkavállaló igazán elégedett, sőt, boldog legyen. De miért éri meg erre törekedniük a munkahelyeknek? Megéri-e egyáltalán?
A héten újabb nagyvállalat rendelte vissza dolgozóit az irodába, az Amazon közölte, hogy január elsejétől heti öt nap lesz az elvárás. A pandémia elmúltával sorra szigorítanak a home office-lehetőségeken a cégek, sőt, vannak, akik teljesen megszüntetik a jól bevélt hibrid rendszereket, és kötelezővé teszik az állandó jelenlétet. A vezetők azzal indokolják a lépést, hogy véleményük szerint nő a termelékenység, ha az alkalmazottak az irodában vannak, míg mások a személyes együttműködés javulását remélik. A Business Insider összeszedte, hogy mely nagyvállalatok hívták vissza dolgozóikat az irodába, íme a lista.
Világszerte változatos módszerekkel vágják vissza a távmunkával töltött napokat és órákat a cégek. Vannak, akik monitorozzák, honnan dolgoznak a kollégák, mások pedig nemes egyszerűséggel teljesen betiltják a home office-t. Miért fordult visszájára a koronavírus-járvány alatt oly sikeresnek tűnő trend, amely szabad kezet, időt és teret adott a munkatársaknak?
Ötödik éve része a mindennapjainknak az otthoni munkavégzés. A Covid alatt bekövetkezett változások közül talán ez az, amit a legnehezebben tudunk elengedni, noha a munkáltatók folyamatosan küzdenek a munkavállalók irodába való visszatéréséért. Az új trend az irodapiacot is alaposan felforgatta, a korábban kedvelt eszköz a befektetők térképén jelentősen hátrébb került, miközben az üresedési ráták világszerte látványosan megemelkedtek. Hogy az elmúlt évek folyamatainak tükrében megtalálta-e már az egyensúlyt a piac, mennyire tudatosak a bérlők és kik lehetnek a folyamat nyertesei, arról a hazai irodapiac szakértőit kérdeztük.
Kriptobányászok, influenszerek, AI-lektorok és a platformgazdaság (gig economy) munkavállalói – a digitális forradalom, a koronavírus-járvány és a mesterséges intelligencia boomja nyomán gombamód szaporodnak az új foglalkoztatási formák. A fizetések is olyan online platformokon áramlanak, amelyekre a hatóságok zömének nincs rálátása. Összegyűjtöttük, hogy kik, hogyan dolgoznak ebben az új világban, és milyen veszélyekkel néznek szembe.
Egy jelentés szerint a londoni munkavállalók lassabban térnek vissza az irodába, mint más világvárosokban, például Párizsban és New Yorkban dolgozók, az ok pedig nem az, amire elsőre gondolnánk – írja a The Guardian.
Olyan dolog történt 2020-ban a világban, amire senki nem számított. Voltak találgatások, hogy mi fogja megakasztani a korábbi évek gazdasági növekedését és ingatlanpiaci szárnyalását, de senki nem gondolt arra, hogy ez egy olyan világjárvány formájában robban be, amire a világnépesség legnagyobb részének életében nem volt még példa. Mindez alapjaiban alakította át a munkavégzést és hosszú hónapokra a mindennapi élet normáit is. Nem meglepő, hogy a Covid-járvány okozta hatások voltak a Portfolio ingatlankonferenciáinak központi témái, így a 16. Property Investment Forumot is ez határozta meg, ami története során először hibrid formában, online közönség előtt zajlott.
Az elmúlt napokban körbejárta a magyar sajtót egy ominózus gólyatábori rémtörténet, de ez nem az egyetlen körülmény, ami miatt esetleg újragondolhatják karrierterveiket a pályaválasztás előtt álló fiatalok: a jelek szerint idén is kitart az elsöprő kirúgási hullám a technológiai szektorban, az egykori sikerágazat legmenőbb nagyágyúinál kis túlzással naponta bocsátják el az embereket. De mégis melyik cégek állnak ennek a nem túl dicsőséges listának az élén, és milyen megfontolások mentén történnek a tömeges elbocsátások? Hol vannak még nagy veszélynek kitéve a munkavállalók?
Magyarország fővárosa végzett az első helyen a hibrid és távoli munkavégzés minőségét bemutató listán az International Workplace Group (IWG) értékelése alapján – számolt be az amerikai CNBC.
Egy diplomatának most nehéz napja lesz.
Fizetésképtelenség lenne, ha nem lépnének.
Erre kell készülnünk.
Kamatcsökkentés egyelőre nem jöhet szóba.
Folyamatosan frissülő hírfolyamunk.
10 milliárd forintos támogatással mentenék meg a nyarat.
Így termelj, tárolj és válj le a hálózatról egyszer és mindenkorra!
Nincs bizalom az amerikai gazdaság iránt.